Polojasno
16°
Bratislava
Stanislava
9.6.2023
Máte zápal močových ciest aj päťkrát do roka? Týchto 8 vecí nerobte!
Zdielať na

Máte zápal močových ciest aj päťkrát do roka? Týchto 8 vecí nerobte!

Archívna reportáž

Práve v období vrcholnej sezóny letných dovoleniek a kúpania má aj zápal močového mechúra „svoju“ sezónu. Chlórovaná voda a dlhý pobyt v mokrých plavkách oslabujú jeho obranný systém. Čo robíte zle, keď práve vy máte infekcie aj päťkrát do roka?

Čo NErobiť, aby si zase nepokazili dovolenku? 

• Kašlete na pitný režim. Naopak, zvýšte prísun tekutín na 8 až 10 pohárov vody denne, aby sa lepšie odplavovali baktérie.

• Príliš používate sprchové gély. Narušíte si tak mikroflóru v pošve.  Dodržiavajte intímnu hygienu, umývajte sa čistou vodou alebo používajte špeciálne prostriedky intímnej hygieny.

• Po pohlavnom styku sa nejdete vymočiť.  Ak sa vymočíte do jednej hodiny po styku, z močových ciest sa odplavia aj prípadné baktérie. Pred sexom chodďte na WC tiež a vypite aj pohár vody. 

• Nepoužívate kondómy Tie vás ochránia pred chlamýdiovou infekciou a inými pohlavnými chorobami a tiež pred prenosom baktérií.

• Nosíte umelohmotné tangá. Bavlnená spodná bielizeň prepúšťa vzduch a chráni močové cesty pred vlhkosťou. Obľúbené „tangáče“ zase uľahčujú nákazu močového traktu črevnými baktériami zo stolice.

 Nosíte tesné oblečenie Tesné nohavičky či rifle podporujú množenie baktérií.

• Zostávate v mokrých plavkách. Nachladený mechúr je náchylnejší na infekcie, vždy po kúpaní sa prezlečte do suchých.

 Používate parfumované mydlá a iné dráždivé toaletné prostriedky.Ak máte opakované zápaly močových ciest, naozaj pre vás nie sú vhodné. 

Súvisiace články

Najčítanejšie